Czy warto inwestować w złoto?

O tym, że złoto stanowi świetne zabezpieczenie w najtrudniejszych sytuacjach geopolitycznych i gospodarczych, wie każdy, komu zdarza się od czasu do czasu oglądać serwisy informacyjne. Obecnie jednak kryzys finansowy z końcówki pierwszego dziesięciolecia dwudziestego pierwszego wieku wydaje się należeć do przeszłości – ceny akcji znów idą w górę, a całkiem niedawno cena złota w krótkim czasie spadła o ¼. Doświadczeni inwestorzy, w tym specjaliści zatrudniani przez https://www.opokatfi.pl sugerują jednak, że złota w żadnym wypadku nie należy skreślać.

Zanim wyjaśnimy dlaczego, musimy ustalić czym różni się złoto fizyczne i złoto inwestycyjne. Złoto fizyczne występuje pod postacią sztabek czy monet, natomiast złoto inwestycyjne to tak naprawdę certyfikaty własności. Zaletą złota fizycznego jest fakt, że jest niemal całkowicie odporne na spekulacje i rynkowe tąpnięcia, a ze względu na to, że istnieje fizycznie, nie można gwałtownie zwiększyć podaży i zbić w ten sposób cenę szlachetnego kruszcu.

Fundusze inwestycyjne takie jak Opoka TFI w Polsce nie mogą jednak handlować złotem fizycznym – pozostaje inwestowanie w złoto jak najbardziej zbliżone do fizycznego. Instytucja ta ma ogromne doświadczenie w zakresie obrotu złotem inwestycyjnym i często wykorzystuje je jako zabezpieczenie przed załamaniami na giełdzie – to właśnie między innymi dzięki złotu jednostki funduszy inwestycyjnych Opoka zyskiwały na wartości nawet wtedy, gdy wszystkie inne traciły.

Mimo, że obecnie światowa gospodarka wydaje się działać bez zarzutu, wielu ekspertów twierdzi, że kolejny kryzys jest kwestią czasu. Stany Zjednoczone i Japonia, a więc dwie do niedawna największe gospodarki świata, ratowały swoje rynki przed załamaniem emitując po prostu więcej pieniędzy. Ekonomiści sugerują, że takie działanie musi się prędzej czy później zemścić i echo poprzedniego kryzysu finansowego może okazać się jeszcze bardziej dotkliwe od swojego źródła. Gdy to nastąpi będziemy mięli do czynienia z dokładnie taką samą sytuacją jak pod koniec pierwszej dekady nowego tysiąclecia – ceny akcji będą spadać, a ceny złota rosnąć.

Jeśli chcemy zainwestować w złoto – https://www.opokatfi.pl/aktualnosc/zloto-inwestycyjne-czym-jest-gdzie-je-kupic-i-jak-w-nie-inwestowac, to warto powierzyć swoje środki doświadczonym specjalistom zatrudnionym w Opoka TFI. Dzięki kompetencji i doskonałej znajomości rynku brokerzy tej instytucji doskonale wiedzą kiedy kupować cenny kruszec, a kiedy go sprzedawać. Dzięki temu nie tylko pomnożymy swoje zyski, ale również nie stracimy wtedy, gdy świat ogarnie kryzys. Złoto zawsze pozostaje najbezpieczniejszą z lokat.