TABLEAU – narzędzie do analizy i wizualizacji danych

Nowoczesne firmy dysponują coraz większą ilością danych, więcej niż kiedykolwiek wcześniej. Wydobywanie z nich najważniejszych informacji staje się trudniejsze, co utrudnia wykorzystanie posiadanych informacji w celu poprawy funkcjonowania biznesu. W dobie nowoczesnej analityki korporacyjnej branża IT musi dostosować się do wymagań rynku. Na czoło wysuwa się obecnie potrzeba zwiększenia elastyczności biznesowej, którą można osiągnąć dzięki nowoczesnym oprogramowaniom i pionierskim metodom zarządzania.

Amerykańska firma TABLEAU Software oferuje narzędzia do wizualizacji danych, skupione na analizie biznesowej. Data Analytics sp. z o.o. to oficjalny przedstawiciel Tableau w Polsce zajmuje się sprzedażą oprogramowania Tableau, jego wdrażaniem, a także proponuje szkolenia i warsztaty z zakresu pracy w systemie TABLEAU oraz efektywnej analizy i kalkulacji danych. Aby dowiedzieć się więcej na temat zespołu Data Analytics i tego, co oferuje, odwiedź stronę: http://dataanalytics.pl/.

CO DAJE TABLEAU?

Szacuje się, że w 2020 r. świat wygeneruje 50 razy więcej danych niż w 2011 r. Aby umożliwić łatwy dostęp do tych danych, potrzebne są odpowiednie narzędzia. TABLEAU to oprogramowanie, które jest w stanie nam właśnie to zapewnić. Pomaga on ludziom widzieć i rozumieć dane.

TABLEAU został stworzony po to, aby zmienić sposób, w jaki ludzie wykorzystują dane do rozwiązywania problemów. Sprawia on, że analizowanie danych jest szybkie, łatwe i użyteczne. Więcej na ten temat: http://dataanalytics.pl/tableau/.

KONSOLIDACJA I SYNCHRONIZACJA DANYCH

Program ogranicza potrzebę pobierania pojedynczych raportów z wielu programów lub baz danych. Wszystkie niezbędne informacje możesz zobaczyć w jednym miejscu, dzięki czemu odkryjesz nowe zależności, które nie byłyby widoczne w raportach indywidualnych. Każdy może mieć wgląd do dostępnych informacji w interaktywnym kokpicie, dlatego wszyscy użytkownicy mają możliwość podzielenia się własnymi spostrzeżeniami i odkrywania nowych rozwiązań.

O KURSIE

Na kursach Data Analytics poznasz podstawy wizualizacji danych oraz nauczysz się skutecznej analizy, która pozwoli Ci lepiej zarządzać dostępnymi informacjami. Kursy Data Analytics uczą metod prezentowania danych na mapach i wykresach, podstawowych kalkulacji, grupowania, sortowania i tworzenia dynamicznych filtrów. Jeśli pracujesz w dziale sprzedaży, marketingu, finansów lub po prostu chcesz zwiększyć swoją skuteczność dzięki narzędziom wizualizującym, możesz nabyć wszystkie potrzebne umiejętności na szkoleniach Data Analytics.

DLACZEGO WARTO?

Umiejętność tworzenia czytelnych wizualizacji ma ogromne znaczenie w dzisiejszej gospodarce, która opiera się na analizie danych. Ich zbieranie i badanie to tylko jeden krok – aby przekazać wyniki swoim klientom lub menadżerom, musisz je przedstawić w sposób spójny i przystępny – najlepiej za pomocą grafik i wykresów.

Kurs Data Analytics nauczy Cię korzystać z wizualizacji danych, a następnie przekazywać informacje w przejrzysty i znaczący sposób. Szkolenia skupiają się na wdrażaniu systemu TABLEAU.