Strona internetowa wykonana w technologii RWD

Każda nowoczesna strona internetowa powinna spełniać kilka podstawowych warunków. Najważniejszym z nich jest responsywność, czyli dostosowywanie się do rozmiarów ekranu oraz rozdzielczości dowolnego urządzenia, na którym jest przeglądana. Wg raportu Digital, Social & Mobile in 2015 w naszym kraju ponad 15 milionów osób korzysta z urządzeń przenośnych jak smartphony lub tablety. To właśnie dla tych odbiorców kierowane są strony tworzone w technologii RWD.

Zapewne koncern Google zauważył stale rosnące zainteresowanie urządzeniami mobilnymi i w roku 2015 wprowadził wytyczne dla webmasterów [https://support.google.com/webmasters/answer/35769?hl=pl]. Zawarte w nich informacje jasno wskazują, że nowoczesne strony www oraz sklepy internetowe powinny dopasowywać się do rozmiarów dowolnego urządzenia mobilnego, oraz ekranów dotykowych. Co więcej, gigant internetowy 21 kwietnia 2015 roku wprowadził aktualizację algorytmu swojej wyszukiwarki, która sporo namieszała w świecie internetu. Dzięki nowemu algorytmowi strony responsywne są wyżej wyświetlane w mobilnych wynikach wyszukiwania niż serwisy, które wykorzystują starsze technologie.

Strony RWD w znacznym stopniu wpływają na komfort użytkowników urządzeń mobilnych. Idealnie dopasowana do rozdzielczości smartphona strona responsywna jest przejrzysta i czytelna, dzięki czemu zwiększa swoją atrakcyjność. Może się to przełożyć na większe zainteresowanie ofertą znajdującą się w takim elastycznym serwisie internetowym.

Godną uwagi ofertą jest oferowana przez Agencję interaktywną WiWi kompleksowa usługa tworzenia stron www zgodnych z wytycznymi Google. W swoim portfolio agencja ma ponad 100 udanych i bardzo ciekawych projektów stron RWD, sklepów responsywnych oraz portali internetowych dopasowujących się do każdej rozdzielczości. Każda strona wzbogacona jest o niepowtarzalną szatę graficzną oraz dodatki poprawiające funkcjonalność serwisu. Decydując się na zlecenie stworzenia strony w Agencji interaktywnej WiWi, otrzymujesz serwis uszyty na miarę i dopasowany do Twojego biznesu.